Filters
Preferenciák
25%
Teljes leírás
A magyar sporttörténelem a nagy versenyek mellett az egyes klubok öltözőiben íródik: a Stadion Kiskönyvtár című sorozat legújabb kötete, szakítva a foci eddigi dominanciájával, egy jelentős magyar kézilabdacsapat történetébe vezeti be a rajongó olvasókat. A Veszprémi Építők SE-t 1977-ben alapították, a kötet a klub első évtizedét ismerteti. Nagy Zoltán a korabeli statisztikákat, évkönyveket és folyóiratcikkeket felhasználva állította össze az Építők krónikáját. A ma Telekom Veszprém KC-ként ismert csapat 26-szoros magyar bajnok, 28-szoros magyarkupa-győztes, 2-szeres EHF-kupagyőztesek Európa-kupája győztes és 4-szeres EHF Bajnokok Ligája döntős férfi kézilabdacsapat. Magyarország legsikeresebb kézilabda egyesülete.