Filters
Preferenciák
25%
Teljes leírás
A 2020-ban esedékes - immár 16. - labdarúgó Európa-bajnokság több szempontból is rendhagyó és különleges volt. A tornát a koronavírus-járvány miatt az UEFA (Európai Labdarúgó-szövetség) egy évvel elhalasztotta, így 2021 nyarán került megrendezésre, méghozzá története során először úgy, hogy nem volt konkrét házigazdája, hanem a kontinens 11 városában (köztük Budapesten) rendezték meg. Először ekkor örülhettünk, amikor a még nem is létező, felújítás alatt álló Puskás Arénát Eb-helyszínnek választották. Aztán akkor, amikor egy varázslatos öt perc révén a magyar válogatott is kijutott a kontinensviadalra (zárt kapus mérkőzésen Izland ellen 2:1). Még jobban örültünk, amikor a sorsoláson kiderült, hogy csoportunkban a legnagyobb sztárok érkeznek hozzánk (a legutóbbi Eb-győztes portugálok, a világbajnok franciák és az „örök győztes” németek). Ezután következett az a „csoda”, ami a nagyalakú kötet címében is díszeleg: a Nemzeti Sport szakírói által készített kétszáz oldalas könyv több mint 400 színes képpel mutatja be az idei Európa-bajnokság legemlékezetesebb pillanatait. Talán el sem akartuk hinni, hogy 84 percig a címvédő portugálok ellen döntetlenre álltunk. Azután láthattuk Fiola Attila szólóját, amivel kiegyenlített Franciaország ellen. Majd újabb 84 percig Münchenben is reménykedhettünk a Nationalelffel szemben, de végül maradtunk A csoda kapujában. A kiadvány fókuszában természetesen a magyar válogatott áll: Marco Rossi szövetségi kapitány, a csapatkapitány, Szalai Ádám, akit a torna legjobb alternatív játékosának választottak, Puskás Aréna, szurkolók, meccsek, statisztikák - plusz minden megtalálható, ami a foci Eb-vel kapcsolatos. "www.kello.hu © minden jog fenntartva"